Zarządzanie ryzykiem FX

FxPro Vault

FxPro Vault jest jednym z narzędzi, które oferujemy naszym inwestorom, aby pomóc im zarządzać ryzykiem. FxPro Vault stanowi bezpieczny rachunek, który wedle potrzeb umożliwia transfery środków z i na rachunki transakcyjne. Pozwala to na wybór kwot narażonych na ryzyko na Twoich rachunkach transakcyjnych, podczas gdy reszta środków pozostaje chroniona przed wszelkimi otwartymi pozycjami na głównym rachunku.

Korzystaj z lewara mądrze

Podczas, gdy lewar zdecydowanie może zwielokrotnić zyski z zyskownych pozycji, może on tak samo powiększyć straty, jeśli transakcja nie przebiegnie po Twojej myśli. Dotyczy to szczególnie inwestowaniu w oparciu o mniej zasobny rachunek, gdy jedna niepomyślna transakcja może przesądzić o bankructwie.

Na przykład:Posiadasz rachunek transakcyjny z saldem 500 USD i lewarem 1:500. Otwierasz pozycję wielkości 1 lota (100.000) na EUR/USD, gdy cena wynosi 1,14010. Wymagany depozyt zabezpieczający wynosi 228,04 USD, co stanowi niemal połowę Twojego salda. Zmiana o każdy pip jest warta dla Ciebie 10 USD. Oznacza to, że cena musi spaść tylko do 1,13580, abyś stracił niemal wszystkie pieniądze na swoim rachunku. Oznacza to, że nie możesz pozwolić sobie na zawarcie przegrywającej transakcji - jest to o wiele zbyt ryzykowne.

Rozważenie wysokości salda, lewara i rozmiarów zawieranych transakcji jest niezwykle istotne. Pozwoli to na utworzenie bufora na wypadek zawarcia transakcji skutkujących stratą. Co więcej pozwoli to na otwarcie więcej niż jednej pozycji bez blokowania większości salda w ramach depozytu zabezpieczającego.

Ochrona przed ujemnym saldem

Jako dodatkowe zabezpieczenie, oferujemy wszystkim naszym inwestorom ochronę przed ujemnym saldem. Oznacza to, że nawet jeśli pozycja obierze kierunek przeciwny do przewidywanego, nie będzie nigdy skutkowała stratami przewyższającymi kwotę zdeponowaną na rachunku transakcyjnym.

Zobacz naszą tabelę porównania platform FxPro, aby sprawdzić, która platforma najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Zacznij Handel Teraz Wliczone Darmowe Demo

Transakcje na kontraktach CFD wiążą się ze znacznym ryzykiem strat.

Dlaczego FxPro?

Ochrona Funduszy Klienta

Regulacje i licencje

 

Dowiedz się dlaczego, inwestorzy z całego świata wybierają FxPro

Przeczytaj informacje na temat etapów, które podejmujemy, aby chronić Twoje fundusze.

Przeczytaj o jurysdykcjach, w których jesteśmy regulowani.

 
UP