FAQ Typy kont

Czy środki, które deponuję na moim koncie FxPro, są w jakikolwiek sposób ubezpieczone?

FxPro Financial Services Limited jest członkiem Investor Compensation Fund (Funduszu kompensacji inwestorów) oraz Financial Services Compensation Scheme (Program wypłat odszkodowań finansowych FSCS)

Financial Services Compensation Scheme (Program wypłat odszkodowań finansowych FSCS) wszedł w życie po Financial Services and Markets Act (ustawie o rynkach i usługach finansowych) z roku 2000, rozciąga się na klientów brytyjskich, regulowanych instytucji finansowych i działa w przypadku, gdy nie są one w stanie spłacać swoich zobowiązań. Do dziś organizacja wypłaciła ponad 26 mld GBP, przychodząc z pomocą przeszło 4,5 milionom konsumentów. Program ubezpiecza depozyty klientów w wysokości do 50 000 GBP. Dalsze informacje można znaleźć na http://www.fscs.org.uk.

Investor Compensation Fund (Funduszu kompensacji inwestorów) powstał w roku 2002 zgodnie z Investment Firms Law (Prawem firm inwestycyjnych) z roku 2002 i Dyrektywą UE 93/22/EC. Cypryjskie firmy inwestycyjne (CIFs) mają obowiązek uczestnictwa w funduszu jako części stawianych im wymagań regulacyjnych. Celem funduszu jest zabezpieczanie jakichkolwiek roszczeń klientów przeciwko członkom Funduszu oraz kompensowanie im wszelkich roszczeń wynikających bądź z niemożliwości spłaty zobowiązań przez członków Funduszu, bądź z czynów bezprawnych tych członków. Fundusz ubezpiecza depozyty klientów do wysokości 20 000 EUR.