Jim Sutcliffe powołany został na stanowisko prezesa

FxPro Financial Services Ltd (FxPro), wiodący globalny broker detaliczny na rynku forex oraz kontraktów CFD, ogłosił dziś powołanie Jima Sutcliffe na stanowisko prezesa niewykonawczego. Funkcję obejmie w czerwcu 2010 roku.

Jim Sutcliffe posiada ogromne międzynarodowe doświadczenie zgromadzone w ciągu 30 lat pracy w kilku wiodących firmach w branży. Karierę rozpoczynał jak aktuariusz w Prudential w roku 1976, a następnie pełnił wiele różnych funkcji wyższego szczebla w spółkach zależnych firmy w Wielkiej Brytanii oraz USA, dochodząc ostatecznie do funkcji CEO w Prudential UK, którą pełnił w latach 1994-1997. Zajmował także pozycję wiceprezesa Liberty International plc, dziś Capital Shopping Centres Group plc, wiodącej w Wielkiej Brytanii firmy na rynku nieruchomości zaliczanej do indeksu FTSE 100 w latach 1997-1999.

Jim Sutcliffe, były CEO firmy Old Mutual PLC

Pan Sutcliffe pełnił funkcję CEO w firmie Old Mutual plc w okresie od roku 2001 do połowy roku 2008. Zajmował się zarządzaniem firmą zajmującą ubezpieczeniami na życie oraz zarządzaniem majątkiem wchodzącą w skład indeksu FTSE 100. Był odpowiedzialny za rozwój firmy w Azji, Europie oraz USA, a także za wzmocnienie oddziału ubezpieczeniowego i bankowego w RPA.

Jim Sutcliffe jest aktualnie starszym doradcą w CVC Capital Partners, dyrektorem niewykonawczym w Lonmin plc oraz Sun Life Canada, dyrektorem Financial Reporting Council, a także przewodniczącym Actuarial Standards Board. Pełnił także funkcję dyrektora Nelson Mandela Legacy Trust (Wielka Brytania).

Panagiotis Xydas, CEO FxPro powiedział:

“FxPro z wielką przyjemnością powołał Jima na tak ważne stanowisko. Nie możemy się doczekać powitania Jima w naszych szeregach i skorzystania z jego bogatego doświadczenia, co przyniesie wiele korzyści naszej firmie, zwłaszcza w okresie ekscytującego rozwoju i wzrostu. 2010 rok rysuje się jako bardzo ekscytujący okres i nie mam cienia wątpliwości, że Jim będzie ważną i wartościową częścią naszego biznesu, gdy FxPro będzie kontynuować drogę rozwoju w celu osiągnięcia celu, jakim jest bycie liderem rynku.”
Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Powrót do komunikatów prasowych