Michael Sarris dyrektorem niewykonawczym

FxPro Financial Services Ltd (FxPro), wiodący globalny broker detaliczny na rynku forex oraz kontraktów CFD, ogłosił dziś powołanie Michaela Sarrisa na stanowisko dyrektora niewykonawczego. Funkcję obejmie 1 września 2010 roku.

Michael Sarris posiada ogromne międzynarodowe doświadczenie w sektorze finansowym zdobyte na przestrzeni ponad 35 lat na wielu różnych pozycjach wysokiego szczebla. Karierę rozpoczął w roku 1972 departamencie badawczym Banku Centralnego Cypru. W roku 1974 przeniósł się do Bank of Cyprus, aby pracować nad planowaniem oraz analizą projektów. W 1975 roku został pracownikiem Banku Światowego, w którym pracował jak dyrektor departamentu do chwili przejścia na emeryturę w roku 2004.

Podczas pracy w Banku Światowym zajmował się wieloma różnymi sektorami w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji. Do jego zadań należało między innymi doradztwo w zakresie problemów występujących w polityce rozwoju ekonomicznego oraz społecznego, tworzenie programów reform strukturalnych, nadzór nad strategiami banku wobec poszczególnych krajów oraz tworzenie platformy do dialogu ekonomicznego pomiędzy Bankiem, a krajami szukającymi pomocy od Banku Światowego.

Powołanie na stanowisko Ministra Finansów Cypru

We wrześniu 2005 prezydent Cypru powołał go na stanowisko ministra finansów, które zajmował aż do zmiany rządu w marcu 2008 roku. W czasie jego kadencji Cypr skutecznie przygotował się i wprowadził do użycia euro, jako krajową walutę.

Panagiotis Xydas, CEO FxPro powiedział:

“FxPro z wielką przyjemnością powołał Michaela na to bardzo ważne i eksponowane stanowisko. Nie możemy się doczekać powitania Michaela w naszym zespole. Jego niezrównana wiedza, którą zdobył podczas swojej długiej i pełnej sukcesów kariery w Banku Światowym oraz jako minister finansów, przyniesie wiele korzyści naszej firmie, zwłaszcza w okresie ekscytującego rozwoju i wzrostu. nie mam cienia wątpliwości, że Michael będzie ważną i wartościową częścią naszego biznesu, gdy FxPro będzie kontynuować drogę rozwoju w celu osiągnięcia celu, jakim jest bycie najchętniej wybieranym brokerem na świecie.”
Speakers
Charalambos Psimolophitis
aboutUs_teamCEO
Ilya Holeu
aboutUs_teamMarketing
Powrót do komunikatów prasowych