info
Handluj odpowiedzialnie. Handluj odpowiedzialnie.Handluj odpowiedzialnie.Kontrakty CFD to złożone instrumenty i wiążą się z wysokim ryzykiem gwałtownej straty pieniędzy ze względu na mechanizm dźwigni. 74.02% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego usługodawcy. Musisz rozważyć, czy rozumiesz zasady działania kontraktów CFD oraz czy stać cię na ryzyko utraty pieniędzy. Kontrakty CFD oraz spread betting to złożone instrumenty i wiążą się z wysokim ryzykiem gwałtownej straty pieniędzy ze względu na mechanizm dźwigni. 77.37% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD oraz spread betting u tego usługodawcy. Musisz rozważyć, czy rozumiesz zasady działania kontraktów CFD oraz spread betting oraz czy stać cię na ryzyko utraty pieniędzy.
Handluj odpowiedzialnie: Handel kontraktami CFD wiąże się ze znacznym ryzykiem.
Centrum pomocy FxPro - Słownik

Swap (undefined)

Swap to opłata, które powstaje za przetrzymanie pozycji z parą walut przez noc. Wszystkie inwestycje w waluty wymagają pożyczenia jednej waluty (kwotowanej), w celu zakupienia innej waluty (bazowej), a gdy trzymasz te inwestycje przez noc od każdej z walut w parze naliczane są odsetki. Traderzy płacą odsetki od waluty, którą pożyczyli i otrzymują odsetki od waluty, którą kupili. Tak więc w zależności od tego, czy odsetki od waluty kwotowanej są wyższe od odsetek od waluty bazowej, gdy pojawi się rolowanie, trader może być obciążony opłatą lub ją otrzymać.

Swap oblicza się w następujący sposób: Swap = (jeden pip / kurs wymiany) * wielkość inwestycji (wielkość lota) * wartość swap w punktach. Kliknij na 'Kalkulator transakcyjny' w menu po lewej stronie, aby przeprowadzić obliczenia.